LIVE FC Dinamo Bucuresti - FC Brasov
Final
Intra pe forum Apasa aici pentru a intra pe forum-ul partidei.
Final
Noteaza jucatorii Noteaza si tu jucatorii din acest meci. Dupa incheierea partidei ai 24 de ore pentru a le da notele tale! Apasa aici!
95'
Timp 0
Fluier de final. Punct mare obtinut de Brasov pe terenul liderului.
92'
Corner 0Lovitura de colt a oaspetilor care ramane fara rezultat.
92'
Schimbare 4335Florin Stanga intra in locul lui Buga.
91'
Kanu suteaza plasat din marginea careului, insa mingea este deviata pe langa poarta lui Balgradean.
90'
Bakaj intra urat la Velayos, insa Balaj nu-l vede. Majernik acuza o accidentare si este trimis in afara terenului.
89'
Offside 0Ajung din nou periculos brasovenii in careul advers, dar acum se ridica fanionul de la margine.
86'
Buga speculeaza o greseala a apararii dinamoviste, insa este blocat in momentul sutului la trei metri de poarta.
85'
Corner 0Balgradean boxeaza o centrare din cornerul executat de Distefano.
84'
Schimbare 1119Renato Kanu intra in locul lui Chipciu.
82'
Incearca Tucudean primul sau sut la poarta, dar Felgueiras este pe faza.
80'
Schimbare 820Moti nu mai continua meciul, in locul lui intrand Tucudean.
79'
Accidentare 0Bakaj s-a izbit dur de Velayos si iar intervin echipele medicale ale celor doua formatii.
78'
Corner 0Distefano executa un corner de pe dreapta, dar Danciulescu scoate din careu.
78'
Cartonas_galben 820Moti este avertizat.
77'
Accidentare 0Moti si Mateiu se ciocnesc dur in lupta pentru minge si ambii au nevoie de ingrijiri.
75'
Incredibila parada a lui Felgeueiras la un sut-bomba al lui Bakaj.
74'
Cartonas_galben 3403Preseaza tot mai insistent dinamovistii. Bakaj este faultat de Velayos, care vede si cartonasul galben.
70'
Schimbare 2071Elis Bakaj intra in locul lui Alexe.
69'
Danciulescu trimite cu capul din marginea careului mic, dar Felgueiras este din nou la post.
68'
Cartonas_galben 4285Balaj considera ca Felgueiras trage de timp si ii acorda cartonasul galben.
67'
Din nou apare Laurentiu Rus la finalizare, dar sutul lui trece alaturi.
65'
Felgueiras este atent si retine o minge trimisa cu capul de Laurentiu Rus.
63'
Corner 0Rus incearca sa reia din foarfeca pe spate in careul advers, dar nu reuseste executia.
62'
Corner 0Distefano executa un corner de pe dreapta direct in bratele lui Balgradean.
59'
Catalin Munteanu executa o lovitura libera de la 23 de metri scurt pentru sutul lui Rus. Felgueiras scoate miraculos in corner.
57'
Schimbare 742Nuno Viveiros este inlocuit cu Alexandru Mateiu.
55'
Corner 0Lovitura de colt ramane fara urmari.
55'
Alexe paseaza de pe stanga in careu la Danciulescu, acesta suteaza din prima din alergare, dar Munteanu deviaza excelent in corner.
51'
Felgueiras iese iar bine si retine o minge care-l cauta pe Niculae.
50'
Offside 0Danciulescu primeste o pasa de pe dreapta in careu, dar era in offside. Felgueiras intervenise fenomenal la sutul dinamovistului.
48'
Moti suteaza de la mare distanta, dar si mult peste poarta.
47'
Offside 0Este semnalizat si Buga in offside pe partea stanga.
47'
Offside 0Marius Niculae este surprins in offside.
46'
Timp 0Incepe a doua repriza.
45'
Timp 0Se termina prima repriza.
45'
Corner 0Chipciu centreaza din corner de pe dreapta pana la Majernik, care trimite cu capul peste poarta.
45'
Felgueiras retine de pe capul lui Marius Niculae o centrare de pe stanga.
43'
Inca o faza fixa de pe dreapta a cainilor. Centrarea lui Catalin Munteanu este respinsa din marginea careului de Moutinho.
40'
Lovitura libera obtinuta de Marius Niculae. Dinamovistii se grabesc, executa repede si pierd mingea.
38'
Moutinho primeste o pasa in adancime si suteaza imediat la poasta pe jos, dar Balgradean intinde o mana salvatoare si deviaza mingea de pe cadrul portii.
37'
Buga primeste in careu cu spatele la poarta, paseaza in margine la Chipciu, care suteaza insa mult peste poarta.
36'
Offside 0Marius Niculae este surprins apoi in offside.
36'
Marius Niculae suteaza si el puternic din 14 metri, dar Felgueiras retine din doua atingeri.
34'
Danciulescu primeste de la Catalin Munteanu si trage pe jos din afara careului. Mingea trece pe sub Felgueiras dar si pe langa poarta.
32'
Buga incearca sa execute faza fixa direct pe poarta, dar trimite din coltul stang al careului peste tinta.
32'
O noua faza rapida de atac a oaspetilor, Chipciu ajunge in marginea careului, unde este faultat de Luchin.
31'
Corner 0Obtin si gazdele un corner de pe stanga. Tot Munteanu executa, Moti reia puternic cu capul, dar Felgueiras boxeaza salvator pe linia portii.
29'
Corner 0Centrarea lui Chipciu cade in careu, dinamovistii nu reusesc sa degajeze, dar Balgradean vine si rezolva situatia.
28'
Contraatac al brasovenilor, Buga scapa pe dreapta, dar Moti vine excelent din spate si scoate in corner.
28'
Laurentiu Rus centreaza de pe dreapta direct in bratele lui Felgueiras.
25'
Offside 0Marius Niculae paseaza din alergare in careu pentru Alexe, insa de la margine se ridica fanionul. Reluarile arata ca dinamovistul era in pozitie regulamentara.
23'
Jocul s-a mai linistit. Se regrupeaza cele doua formatii in cautarea spatiilor de patrundere spre poarta adversa.
20'
Corner 0Catalin Munteanu bate un corner de pe stanga. Brasovenii resping de la prima bara.
18'
Laurentiu Rus paseaza excelent in adancime pentru Danciulescu, dar acesta nu reuseste preluarea si portarul Brasovului retine.
17'
Plonjon spectaculos al lui Felgueiras la o lovitura de cap a lui Danciulescu din centrul careului.
14'
Bara 0Uriasa ratare a lui Danciulescu a carui lovitura de cap sterge bara din dreapta si iese afara.
13'
Laurentiu Rus paseaza de pe dreapta pentru Danciulescu, dar primul la minge ajunge Felgueiras.
11'
Mare ocazie a Brasovului. Buga primeste in stanga, intra in careu si suteaza cu efect spre coltul din dreapta, dar mingea ocoleste de putin poarta.
9'
Laurentiu Rus centreaza inselator de pe dreapta spre coltul lung, dar Felgueiras se intinde si prinde mingea.
8'
Luchin patrunde spre poarta, dar sutul lui se opreste in blocajul lui Munteanu.
6'
Offside 0Buga primeste de la Chipciu in marginea careului advers, dar era in offside.
4'
Cartonas_galben 3553Cristi Balaj da cartonas gablen pentru Distefano, care l-a faultat dur pe Laurentiu Rus.
3'
Prima ocazie de gol apartine brasovenilor. Velayos a sutat puternic in diagonala din coltul dreapta al careului, insa mingea a ocolit poarta.
2'
Tribunele nu sunt nici pe jumatate pline in Stefan cel Mare.
1'
Timp 0Incepe meciul.
22:31
Ionel Danciulescu este premiat de Cornel Dinu pentru ca a marcat golul cu numarul 200 in Liga 1.

Inca nu puteti nota jucatorii. Odata cu incheierea partidei veti avea timp 24 de ore sa notati jucatorii.