LIVE Steaua - Legia Varsovia
Final
Intra pe forum Apasa aici pentru a intra pe forum-ul partidei.
Final
Noteaza jucatorii Noteaza si tu jucatorii din acest meci. Dupa incheierea partidei ai 24 de ore pentru a le da notele tale! Apasa aici!
93'
Timp 0
Rizzoli pune capat partidei. 1-1, scor final!
93'
Adrian Cristea trimite napraznic din afara careului, Kuciak intervine incredibil!
91'
Timp 03 minute ramase din acest meci!
90'
Adi Popa trage din afara careului, milimetric pe langa poarta. La fel ca Alexandru Bourceanu!
90'
Greseli si de o parte si de alta. Steaaua incearca totusi sa se apropie periculos de poarta Legiei.
86'
Corner 0Corner Steaua. Bourceanu centreaza pe capul unui adversar. Szukala oricum faultase in atac!
85'
Lovitura libera Legia. Furman trimite sutat, Gardos sare sub minge, iar Steaua scapa cu ceva emotii!
83'
Legia porneste pe contraatac, pentru ca mai apoi sa se multumeasca cu un atac pozitional. Un lucru e clar: polonezilor le convine acest scor si nu mai forteaza.
81'
Schimbare 6046Ultima schimbare la Legia: Dvalishvili in locul lui Saganowski.
80'
50000 de spectatori prezenti pe Arena Nationala, anunta crainicul.
78'
Cartonas_galben 1049Kuciak trage de timp, galben!
78'
Latovlevici centreaza cu efect, Gardos se desprinde din marcaj, insa trimite cu capul peste poarta!
78'
Corner 0Steaua pune presiune pe defensiva Legiei, in cautarea golului de 2-1!
77'
Cartonas_galben 4753Adi faultat in marginea careului, cartonas galben pentru nou-intratul Zyro.
76'
Szukala preia in marginea careului, sut din intoarcere, mult peste poarta lui Kuciak!
75'
Schimbare 4754A doua modificare operata de Jan Urban: iese Kucharczyk, intra Zyro.
74'
Kosecki trimite in fata portii, Latovlevici foarte aproape sa reia in proprie poarta. Nu e ziua lui Lato astazi!
74'
Adrian Cristea bate pe scurt, nicio problema pentru fundasii Legiei!
73'
Corner 0Adrian Cristea trage inselator, Broz acorda corner!
72'
Steaua incearca sa duca mingea spre poarta lui Kuciak. Tanase obtine lovitura libera in urma unui duel cu Broz.
71'
Latovlevici incearca un sut castigator, asemanator cu cel din meciul cu Dinamo, mingea trece la o palma peste transversala!
70'
Schimbare 5570Adrian Cristea ii ia locul lui Piovaccari.
70'
Nu iese nimic din acest corner, iar Reghe se pregateste sa il introduca in teren pe Adrian Cristea.
68'
Corner 0Tanase obtine o lovitura de la coltul terenului.
67'
Legia controleaza jocul in continuare.
66'
Cartonas_galben 789Fault comis de Prepelita, al doilea intr-un interval scurt de timp. Cartonas galben!
65'
Tanase incearca o actiune personala pe partea stanga, dar pierde controlul balonului.
63'
Steaua revine in atac dupa minute bune de absenta totala in ofensiva.
62'
Schimbare 5487Schimbarea clasica a lui Reghe: Iancu in locul lui Stanciu.
61'
Kucharczyk isi incearca norocul de la distanta, mult peste poarta!
60'
Corner 0Saganowski suteaza de la mare distanta, Gardos deviaza in corner!
60'
Bourceanu trece frumos de cativa adversari, este aproape de careul Legiei, sut putin pe langa radacina barei!
58'
Latovlevici, depasit de multe ori in primele zece minute ale reprizei a doua. Kucharczyk zburda pur si simplu in zona respectiva!
58'
In careul opus, polonezii profita de bulevardul de pe partea stanga a apararii Stelei, iar Furman rateaza de putin spatiul portii. Putea fi 1-2!
57'
Lovitura libera pentru Steaua. Bourceanu trimite in careu, mingea ricoseaza la Tanase, recentrare, Piovaccari trimite direct in bratele lui Kuciak!
56'
Cartonas_galben 6043Dossa Junior este avertizat cu galben de Rizzoli.
56'
Tanase centreaza slab, mingea trecand paralel cu poarta lui Kuciak!
55'
Offside 0Legia ataca in continuare. Kosecki scapa singur cu portarul Tatarusanu, trage din nou sub acesta, e gol. Tusierul ne salveaza de aceasta data! A fost ofsaid!
53'
Gol 6045Legia isi concretizeaza jocul bun din aceasta repriza cu un gol simplu din cativa metri. Autor, Kosecki, care a pus latul perfect in marginea careului mic, singur-cuc!
53'
Nicusor Stanciu, cu o pasa filtranta spre Piovaccari, intervin fundasii Legiei!
52'
6 minute dificile pentru Steaua in acest start de repriza secunda.
51'
Chat 0" E un termen folosit de fotbalisti, cand ajung in situatie de unu la unu ... situatii de dribling :) "
51'
Legia asediaza careul Stelei, Wawrzyniak finalizeaza aceasta actiune cu un sut imprecis, mult alaturi de poarta lui Tatarusanu!
49'
Accidentare 0Georgievski are nevoie de ingrijiri medicale in urma unui duel ceva mai barbatesc cu Kosecki.
49'
Tanase recupereaza un balon important si ii ia la mana pe toti jucatorii aflati in apropierea sa, Furman ii ia fata si rezolva cu dificultate aceasta situatie.
48'
Legia incepe in atac repriza a doua.
48'
Gardos depasit de Radovic, centrare prin fata portii, Latovlevici respinge in aut!
46'
Offside 0Piovaccari, fluierat in ofsaid.
46'
Schimbare 4833Mihai Pintilii nu mai poate continua, intra Andrei Prepelita.
46'
Timp 0Incepe repriza a doua!
23:47
Chat 0" Multumesc pentru intelegere. "
23:46
Chat 0" Baga Bontu, s-a inteles? Multumesc! "
23:45
Chat 0" Nu mai postati linkuri, ca vor fi sterse toate. "
45'
Timp 0Nu se mai intampla nimic si Steaua intra cu avantaj minim la vestiare, gratie golului inscris de Piovaccari in minutul 35.
45'
Offside 0Cristi Tanase, semnalizat in pozitie de ofsaid.
45'
Timp 04 minute de prelungire!
45'
Corner 0Lovitura libera pentru Legia, 35 metri, lateral stanga. Minge trimisa in careu, Wawrzyniak reia cu capul, iar Tatarusanu acorda corner cu un reflex salvator!
44'
Bourceanu se complica inutil, Szukala il acopera si Steaua scapa cu fata curata pentru moment.
43'
Se reia jocul, in timp ce Pintilii primeste ingrijiri medicale la marginea terenului.
42'
Accidentare 0Mihai Pintilii si-a spart arcada si are nevoie de interventia echipei medicale.
42'
Bourceanu incearca la bara a doua, Pintilii reia imprecis cu capul!
41'
Corner 0Bourceanu trimite pe coltul scurt, fundasii Legiei acorda din nou corner!
41'
Corner 0Inca o lovitura de colt pentru Steaua.
40'
Kucharczyk trimite spre poarta Stelei, Szukala este atent si blocheaza in aut de margine!
40'
Nicusor Stanciu incearca sa treaca prin dribling de toata apararea Legiei si, evident, nu reuseste!
39'
Contraatac frumos al Stelei. Adi Popa trimite prea in spate pentru Tanase, in flanc.
39'
Minge aruncata in marginea careului mic, Tatarusanu iese bine si boxeaza in lateral!
38'
Corner 0Corner obtinut de Furman.
38'
Cartonas_galben 4833Cartonas galben pentru Mihai Pintilii. Mijlocasul la inchidere al Stelei nu va putea evolua in returul de martea viitoare!
37'
Steaua se mentine in atac, desi are avantaj pe tabela de marcaj.
36'
Peste 80% din gol ii apartine lui Bourceanu, care a trimis o pasa incredibila peste apararea Legiei, iar Piovaccari s-a desprins de marcajul lui Dossa Junior si a inscris printr-un lob superb.
35'
Gol 5570Piovaccari scapa din nou singur cu portarul Kuciak si nu mai iarta: lob peste portarul Legiei si 1-0!
34'
Corner pentru Steaua. Se trimite la bataie, resping cu lejeritate fundasii Legiei. La reluare, Tanase scapa singur cu Kuciak, dar nu il poate invinge, tragand in blocaj. Continua atacul Stelei cu un sut al lui Stanciu, in bratele portarului Legiei!
33'
Kucharczyk simuleaza un fault pe tusa careului stelist, Rizzoli judeca bine lasand jocul sa continue!
33'
Piovaccari se lupta cu fundasul Wawrzyniak, Rizzoli vede fault in atac!
31'
Pe contraatac, Radovic trimite in fata portii pentru Saganowski, care reia cu capul mult peste!
31'
Bourceanu trimite peste Szukala, depasit de acest balon.
30'
Corner 0Tanase isi depaseste adversarul direct, paseaza la firul ierbii, in fata portii, resping cu greu fundasii Legiei in corner!
29'
Schimbare 6042O prima modificare operata de Jan Urban: iese Jodlowiec, intra Broz.
28'
Steaua isi reia atacurile la poarta lui Kuciak. Intre timp, s-a mai domolit entuziasmul ros-albastrilor.
27'
Vrdoljak trage puternic din 30 de metri, se opun fundasii Stelei!
26'
Inca o interventie foarte buna a lui Georgievski la Kosecki!
25'
Stanciu trimite din afara careului, Kuciak respinge printr-o parada spectaculoasa!
25'
Steaua pleaca pe contraatac, dar Piovaccari se pierde in marginea careului, dupa o pasa buna a lui Latovlevici.
24'
Legia incearca sa se apropie gospodareste de poarta lui Tatarusanu, din aproape in aproape. Georgievski este magistral si castiga posesia balonului in cele din urma.
22'
Adi Popa este luat in suturi de catre un adversar, tusierul nu vede nimic, jocul curge in continuare.
21'
Steaua asediaza careul Legiei. Kosecki intervine pe moment, ros-albastrii forteaza deschiderea scorului in aceste minute.
21'
Cartonas_galben 4750Cartonas galben pentru Rzezniczak dupa un fault asupra lui Nicusor Stanciu.
19'
Latovlevici intr-o situatie usor incomoda, bubuie balonul si rezolva cum nu se putea mai simplu!
19'
Sut al macedoneanului Georgievski, mult peste poarta lui Kuciak!
17'
Corner 0Piovaccari obtine corner in fata lui Dossa Junior.
16'
Legia incearca un atac pozitional, dar pressingul Stelei este eficient si ii pastreaza pe polonezi de buturile portii lui Tatarusanu.
14'
Steaua are in continuare posesia. Legia, masata in propria jumatate.
12'
Ocazie uriasa pentru Piovaccari. Fata in fata cu Kuciak, acesta nu reuseste sa il invinga pe Kuciak! Se impunea un lob acolo, dar i-a lipsit spatiul!
11'
Stanciu ii trimite lui Adi Popa, 25 de metri, pozitie centrala, sut in blocaj!
10'
Atmosfera absolut senzationala facuta de cei 50.000 de suporteri prezenti in tribunele stadionului National Arena.
10'
Accidentare 0Ingrijiri medicale pentru Dossa Junior, de la oaspeti.
9'
Reluarile TV nu ii dau dreptate arbitrului italian. Furman atinsese genunchiul lui Nicusor Stanciu. Se impunea lovitura libera!
9'
Tanase, irezistibil in jumatatea adversa de joc. Ii lipseste eficienta, in conditiile in care nici Adi Popa sau Georgievski nu au urcat in flanc pentru a-l sustine!
8'
Nicusor Stanciu forteaza un atac pe tusa careului mare, Rizzoli nu acorda nimic. Probabil ca nici nu a fost!
7'
Atac aerisit al Stelei, cu Tanase verticalizand pe Lato, care nu mai ajunge la acest balon, prinde Kuciak!
7'
Georgievski are o interventie senzationala in fata lui Kosecki, care putea scapa singur spre poarta aparata de Tatarusanu!
6'
Tanase in marginea careului, are culoar, sut, mult alaturi de poarta Legiei!
5'
Posesie superioara a ros-albastrilor, care paseaza de-a lungul si de-a latul terenului, in cautare de noi culoare libere spre poarta lui Kuciak.
4'
O prima incercare de atac a polonezilor, ramasa nefinalizata. Pe contraatac, Tanase trimite la Piovaccari, care asaza un balon in zona punctului cu var, nimeni acolo care sa reia in timp util!
3'
Lato, cu inca o centrare spre italian, care nu isi gaseste tinta!
2'
Adi Popa incearca o centrare pentru Piovaccari, iese Kuciak si retine din fata italianului!
2'
Steaua incepe in atac acest meci.
1'
Chat 0" Meciul este transmis in direct pe Digisport 1. "
1'
Timp 0Incepe mansa tur a playoffului dintre Steaua si Legia Varsovia!
22:44
Conform protocolului, se va tine un minut de reculegere in memoria lui Costica Stefanescu, decedat marti, 20.08.2013.
22:42
Chat 0" Aici este comentariul LIVE TEXT. Scrie cu litere de-o schioapa pe homepage. "
22:42
Aproximativ 50.000 de suporteri prezenti in tribunele stadionului Arena Nationala.
22:40
Cele doua echipe intra pe teren, conduse de catre centralul partidei - italianul Nicola Rizzoli.
22:20
Legia Varsovia (4-2-3-1): Kuciak - Rzezniczak, Jodlowiec, Dossa Junior, Wawrzyniak - Furman, Vrdoljak - Kucharczyk, Radovic, Kosecki - Saganowski Rezerve: Skaba, Brzyski, Broz, Helio Pinto, Ojamaa, Dvalishvili, Zyro
22:20
Steaua (4-2-3-1): Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - A. Popa, Stanciu, Tanase - Piovaccari Rezerve: Nita, Prepelita, Filip, Ad. Cristea, Pirvulescu, Radut, Iancu

Inca nu puteti nota jucatorii. Odata cu incheierea partidei veti avea timp 24 de ore sa notati jucatorii.