LIVE Astra Giurgiu - AS Roma
Final
Intra pe forum Apasa aici pentru a intra pe forum-ul partidei.
Final
Noteaza jucatorii Noteaza si tu jucatorii din acest meci. Dupa incheierea partidei ai 24 de ore pentru a le da notele tale! Apasa aici!
96'
Timp 0
Final de meci. Un moment usor jenant dupa fluierul de final. Lovin a alergat dupa Totti sa faca schimb de tricouri, insa decarul Romei nici macar nu l-a bagat in seama.
95'
S-a terminat la Plzen si Astra este in primavara europeana!
93'
Ce ocazie ratata de Iturbe! Mingea i-a sarit in momentul sutul si aici gazonul prost a tinut cu noi.
91'
Patru minute de prelungire pentru meciul de pe Arena Nationala.
90'
Schimbare 0Ultima schimbare la trecerea timpului. Alibec ii lasa locul lui Niculae.
88'
Schimbare 0Boubacar intra in locul lui Budescu.
87'
Dzeko reia fulgerator putin peste poarta dintr-un corner executat de Totti.
86'
Spectatorii au aflat si ei scorul din Cehia. Scandeaza Astra, Astra, iar giurgiuvenii cu un ultim efort se arunca spre careului lui Becker.
84'
Sumudica le comunica jucatorilor sai vestea. Are lacrimi in ochi!
84'
Viktoria Plzen face 3-2 cu Austria Viena si in mod normal Astra Giurgiu este in primavara europeana.
80'
Revenim la meciul de pe Arena Nationala unde Roma obtine usor o lovitura libera in marginea terenului. Centrarea lui Totti este respinsa de Teixeira.
77'
La rezultatele de acum, 0-0 la Bucuresti si 2-2 la Plzen se califica Roma si Astra.
75'
Rezultat super bun pentru Astra: Viktoria Plzen egaleaza cu om in minus. Este 2-2 cu Austria Viena.
74'
Comentati meciul pe cel mai mare FORUM de sport
73'
Florea cauta poarta cu un sut din afara careului. Mingea se duce mult alaturi.
72'
Schimbare 0Florea intra in locul lui Fabricio, o schimbare super ofensiva din partea lui Sumudica.
72'
Abia intrat in teren, Naingollan trimite periculos pe langa poarta din afara careului.
69'
Naingollan si Dzeko se pregatesc sa intre la Roma.
68'
Sut de la distanta trimis de Teixeira. Mingea ajunge in bratele lui Becker.
66'
Seto rateaza o buna ocazie de gol. Budescu l-a gasit demarcat in marginea careului, insa sutul japonezului este slab si pe centrul portii lui Becker.
57'
Cartonas_galben 0Alibec nu scapa de galben pe care il ia pentru protestele de mai devreme, dar varful Astrei nu-l iarta pe arbitru si-l injura ca la usa cortului. Evident ca acesta a crezut ca-i spune "multumesc frumos pentru acest galben".
55'
Alibec ia o faza pe cont propriu, insira doi adversari si cade in marginea careului. A fost un picior pus acolo, dar centralul turc lasa jocul sa continue. Alibec in pragul unei crize de nervi.
51'
Alibec marcheaza, dar arbitrul turc opreste faza si dicteaza fault in atac la duelul cu Emerson.
49'
Alibec pasa cu calcaiul pentru Teixeira, acesta asteapta prea mult si faza se raceste. Roma iese pe contraatac.
46'
46'
S-a reluat meciul pe un frig teribil aici pe Arena Nationala. -1 grad in termometre, dar senzatia resimtita in aer este de mult mai mult.
45'
Timp 0Se termina repriza pe Arena Nationala.
45'
Viktoria Plzen reduce din diferenta in finalul reprizei cu Austria Viena. Este 2-1 pentru austrieci.
44'
Ocazie uriasa ratata de Astra la sutul lui Alibec blocat de Becker.
41'
Intre timp Rotpuller a facut 2-0 pentru Austria Viena la Plzen, in conditiile in care echipa ceha evolueaza in inferioritate numerica.
40'
Faza se incheie cu un sut peste poarta al debutantului Seck.
39'
Lovitura libera executata de Totti, mingea ajunge la Stan si acesta respinge in corner fara nicio presiune pe el.
39'
Cartonas_galben 0Lovin primeste cartonasul galben si nu va juca in urmatorul meci european, daca va mai fi cazul.
34'
Iturbe cauta poarta cu un sut din lateral. Totti pandea balonul la bara a doua.
21'
Sapunaru respinge din fata portii o minge centrata periculos de Iturbe.
20'
Austria Viena a deschis scorul la Plzen, ceea ce inseamna ca Astra este obligata sa castige cu Roma.
20'
Astra scapa cu bine dintr-o faza care l-a avut in prim plan pe "micul faraon" El Shaarawy.
19'
Dupa un inceput dominat de Astra, cei de la Roma urca liniile si ocupa pozitii avansate in jumatatea noastra.
17'
Nicoara, interventie de manual asupra lui Iturbe. Corner pentru Roma ramas fara rezultat.
15'
Totti suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera obtinuta de Gerson.
15'
12'
Sapunaru trimite din prima pe langa poarta. Sumudica isi pune mainile in cap.
8'
7'
Nicoara trimite in fata portii, mingea iese putin alaturi. O decizie indrazneata din partea mijlocasului Astrei. Sumudica se agita pe margine.
2'
O prima actiune periculoasa a giurgiuvenilor la patrunderea lui Stan. Acesta intra in careu, primeste sprijin de la Budescu, dar nu reuseste sa reia decisiv.
1'
A inceput meciul cu Astra in posesie.

Inca nu puteti nota jucatorii. Odata cu incheierea partidei veti avea timp 24 de ore sa notati jucatorii.